Social Icons

Δευτέρα 14 Δεκεμβρίου 2009

ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΙΝΘΟ!

Την νίκη μέσα στο "σπίτι" του Ατσαλένιου με 0-1 πέτυχε η Κόρινθος και αναριχίθηκε στην 8η θέση της Βαθμολογίας. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Νταμιάνο στο 81' λεπτό με πέναλτι.
Εξάλου με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γεωργίου που πέτυχε τρία γκολ, ο Κεραυνός Κερατέας συνέτριψε με 4-1 την πρωτοπόρο Παναχαϊκή και έδωσε την ευκαιρία στους διώκτες της να την πλησιάσουν στην βαθμολογία.

Σε ένα παιχνίδι με συγκλονιστικό φινάλε, η Ζάκυνθος λύγισε τον Παναργειακό στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με γκολ του Μπάστα και μείωσε στους τρεις βαθμούς την διαφορά με την κορυφή.
Αντίθετα, ο Βύζας Μεγάρων έχασε την ευκαιρία να περάσει πρώτος στην βαθμολογία, καθώς αναδείχτηκε ισόπαλος χωρίς τέρματα με την Χερσόνησο.
Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής:
Κεραυνός Κερατέας – Παναχαϊκή 4-1 (1’ Χριστοφιλέας, 9’ πεν, 59’, 75’ πεν Γεωργίου / 91’ Κυβελίδης)
Ζάκυνθος – Παναργειακός 2-1 (52’ Κατρανίτσας, 91’ Μπάστας / 80’ Σκόνδρας)
Σαρωνικός – Πλατανιάς 0-1 (4’ Πάγκαλος)
Καλλιθέα – Ασπρόπυργος 3-0 (photo)(17’, 65’ Παπαναστασίου, 30’ Τσάνα)
Αίας Σαλαμίνας – ΠΑΟ Ρουφ 0-0
Παναιγιάλειος – Αγία Παρασκευή 1-0 (14’ πεν. Παπαδόπουλος)
Βύζας Μεγάρων – Χερσόνησος 0-0
Ατσαλένιος – Κόρινθος 0-1 (81’ πεν Νταμιάνο)
Ρεπό: Χαϊδάρι